Shakti tantsu tund

Kuupäev | Date

21 aprill, 2023

Aeg | Time

18:30

Shakti Dance®️ tantsujooga ja sügav gongi lõdvestus.

18.30 – 21.00, Tao keskuses

21. aprillil kohtuvad Shakti tantsu naisenergia loov jõud ja gongide lõdvestav maagia.

Pärast tantsuga naisenergiate äratamist loob gongide vibratsioon sügava tasandi lõdvestust ja sisemist tasakaalu.

 

Tundi juhendab kauaaegne tantsupedagoog, joogaõpetaja ja Shakti Tantsu õpetaja Anu Sööt.
Gonge helistab helimaag Tiina Karjatse.

Energiavahetus enne 20. aprilli on 30€
Kohapeal 38€ sularahas.
NB! Vajalik registreerumine.

 

 

Püha naiselikkus on kõige manifesteerunu allikas nii sise- kui ka välismaailmas. Kui sul on sellele juurdepääs, on Sul juurdepääs oma eluenergiale. Ärganud püha naiseliku energia tulemuseks on kõrgendatud kohaloleku ja teistega empaatilise seotuse tunne, mis aitab mõista oma eesmärki, tervendada keha, välja juurida kinnistunud piiravaid uskumusi, tuua esile varjatud andeid ja käivitada rõõmutunnet ning loomingulisust.  

Selleks, et Shakti tantsu nautida ei pea sul olema varasemat jooga- ega tantsukogemust.

Shakti joogatants ühendab rütmilise teadliku liikumise hingamise ja heliga, häälestades Sind kõiksuse harmooniaga. 
Graatsilise ja naiselikult loomuliku liikumise abil joondad ennast, puhastud ja tervened. 
Kohtudes püha naiselikkusega õpid väljendama oma hinge kutset. 

Shakti tants toob kokku jooga väe ja vabastava tantsu maagia. Läbi voolavate joogavenituste, liikuvate meditatsioonide, teadliku hingamise, vaba tantsu ja mantrakoreograafia loob Shakti tants energia, harmoonia ja rõõmu kogu sinu olemusspektris. Lisaks joogale kombineerib Shakti Tants omavahel ka erinevaid tantsustiille Idast ja Läänest.

Shakti tantsu tund koosneb erinevatest faasidest, mis on kokku kombineeritud nii, et maksimaalselt puhastada ja äratada praanakeha ning avada ja lubada endas voolama Shakti  (püha naiselikkuse) energia. Sarnaselt Patanjali 8 joogasuutrale on ka Shakti tantsus 8 erinevat faasi, mis peegeldavad 8 joogaharu ehk ashtang elementi, millel baseerub kogu joogateadus. Liikudes läbi erinevate faaside ärkavad meie olemuse erinevad tahud: füüsilised, mentaalsed ja emotsionaalsed, mis on kõik kaasatud sellesse tantsulisse rännakusse oma sisemaailma. Põhjapanev osa Shakti tantsu kogemusest on energiameridiaanide, nadide, energiakeskuste (tšakrate), elementide ning kehalukkude tunnetamine ja teadvustamine. 

 

Shakti tantsu tunni osad:

1. Häälestumine
Tund algab lihtsa mantra ja käteasendite liikumisjärgnevusega. Sellega pühitseme ruumi ja joondame ennast Suure Teadvusega ja oma sisemise tarkusega.

2. Shakti venitused
Rütmilised ja voolavad hingamisega sünkroonis venitusharjutused põrandal, et äratada keha ning vabastada kogunenud väsimus. See faas on väga maandav ja toob sind täielikult kehasse kohale, soojendab üles lihased, suurendab paindlikkust, lõdvestab ja avab energiakanalid ning suurendab praanavoogu nadidesse (energiakanalitesse).

3. Shakti seisvad harjutused
Energiseerivad püstised tantsulised ja dünaamilised harjutused, mis avavad keha energiakeskusi, laevad praanakeha, tasakaalustavad 5 elementi ja loovad energiavoo kehas. Energia, mis vabanes ja sai stimuleeritud venituste faasis, saab nüüd lisajõu ning see kantakse läbi rütmilise liikumise ja tantsusammude üle terve keha laiali. Püstised harjutused järgivad harmoonilise liikumise printsiipe (tagasipõrkejõud, gravitatsioonile alistumine jm) ja töötavad keha loomuliku geomeetriaga.

4. Vaba tants
Vaba tantsu faasis juhib Sind eelnevalt loodud energivoog ja oled võimeline tantsima ilma egomeele kontrollita. “See on väga vabastav tunne kui sa lõdvestud voolamisse. Seal pole hirmu, et miski peab olema üht- või teistpidi, või et sa võiksid midagi valesti teha. On lihtsalt see, mis tuleb.” – Sara Avtar Olivier  – Shakti Dance®️ meetodi looja.
Selles faasis saab iga tantsija kaasasündinud loovus vabalt voolata.  
Kui tantsija täielikult sellele alistub saab tantsust hinge väljendus ning toimub loomulik enesetervenemise protsess.

5. Lõdvestus
Kokku sulanduvad keha, meele ja hinge rütmilised pulsid ning vabanevad viimsedki pinged. Mõned minutid selili puhates lubad loodud energial akumuleeruda.

6 . Liikuv meditatsioon või mantrakoreograafia
Liikuv meditatsioon või mantrakoreograafia toimub kas istudes või seistes. Korduv liikumine muutub tugevaks fookuspunktiks, mis vaigistab meele ja loob harmoonia energiakehades. Meditatsioonid võivad olla väga sügavad ja nauditavad ning mandalana liikudes luua võimsa grupimaatriksi.

7. Meditatsioon
Hetk, et tulla tagasi sisemisse vaikuspunkti (Shakti sulab tagasi kokku Shivaga). See hetk on vajalik, et nautida rahuldust enese väljendamisest ja tühjuse magusust.  See on võimalus kümmelda Algallika uuendavas, värskendavas ja loovas voos.

8. Lõpetamine
Häälestame end välja lihtsa lõpumantra ja liikuvate mudratega. Sellega toome sisemised ja välised maailmad tasakaalu ja loome enda ümber kaitsva energiavälja.

 

** 21.04 tantsutunnis jagab Anu Sööt oma kogemust ja saab vastused küsimustele Shakti Tantsu ja algava koolituse kohta.

18. mail alustab Hatu Mõisas ja Eestis esimest korda Shakti Tantsu õpetaja koolitus.

 

 

Vaimselt sügav ja kaunilt transformeeriv püha naisenergia äratamise teekond, milles põimuvad harmooniliselt teooria ja praktika ning õpid Shakti Dance®️ joogatantsu ise praktiseerima ja ka teisi juhendama.  

Sorry, this event is expired and no longer available.

Schedule Details

  • 21 aprill, 2023 18:30   -   21:00
Jaga | Share
Add to Calendar