Pööripäev

Kuupäev | Date

20 detsember, 2020

Aeg | Time

10:30

PÖÖRIPÄEVA JOOGA, TANTS JA GONG
Hatu Mõis kutsub tähistama talvist pööripäeva. Peatume, et vaadata tänulikkuses tagasi eelnevale aastale ning pühendame päeva teadlikule helge uue aasta loomisele.

Päeva kaunistavad:
* mustreid vabastav joogaseeria
* detox kahekäiguline lõunasöök
* uue helge aasta loomise rituaal
* vaba tants
* sügav gongilõdvestus.

Juba iidsetest aegadest on talvist pööripäeva peetud aasta tähtsaimaks ja maagiliseimaks sündmuseks, mil lõpp läheb üle alguseks. Seda aega on alati tähistatud kui sümboolset valguse võitu pimeduse üle. Pööripäev on eriline aeg, kus saadetakse tänuga ära see, mis on täitnud oma ülesande ning luuakse taotlused, mida soovitakse oma ellu tuua uuel aastal.

Pööripäev on aeg, mil päikeseketta keskpunkt on oma näival aastasel liikumisel mööda ekliptikat taevaekvaatorist kõige kaugemal. Päike nagu seisatab mitmeks päevaks ühel ja samal keskpäevasel kõrgusel. Vanarahvas ütles selle kohta, et päike on pesas. See tähendab, et päikese loojumispaik silmapiiril jääb Linnutee kahe haru vahele nagu pessa, kus ta püsib 4 ööpäeva loojudes silmapiiril samas punktis.


Kuukalendri järgi on aasta lõpupäev 21. detsember.
Päikeseaasta on 11 päeva pikem, seetõttu lõpetatakse kalendriaasta 31. detsembril.
Päevade pikenemine algab 25. detsembril, mil päike “väljub pesast”.

  • Alustame päeva joogaseeriaga, mis paneb liikuma oma aja ära elanud vanad energiad, et luua soodne pinnas uue lehekülje pööramiseks.
  • Pärast joogat teeme sisemise sära äratamise ühismeditatsiooni. Paljud meditatsioonisõbrad on 40 päeva järjest oma kodudes üle Eesti praktiseerinud sisemise sära äratamise meditatsiooni ning 20.12 tähistame koos selle võimsa protsessi lõppemist.
  • Lõunaks valmib joogide lemmiktoit, puhastav ja toitev Kitcheree rohelistest mungubadest ja aedvijadest.
    Roheline toit aitab hoida keha aluselisena. Rohelised mungoad on satvalik toit, mis edendab teadlikkust ja hoiab meelt ärksana, kosutades keha toitainetega, samal ajal seedimist mitte üle koormates.
  • Teeme koos loomisrituaali, mis aitab energaid joondada uue ja helge aasta loomiseks.
  • Tantsime Maalt taevani ja tagasi ühenduses elementide energiaga. Tantsides kasutame kehale loomuomast tarkust – läbi liikumise lasta minna vanal ja sillutada tee uuele.
  • Päeva lõpetame gongide pühas vibratsioonis. Lõdvestume usalduses, et oleme andnud endast parima luues sedasi võimaluse suuremal plaanil teostada ennast läbi meie helguses.Päeva tegevusi juhendab Hatu mõisa perenaine, joogaõpetaja ja nõustaja Terri Prabhudeep koos väekate abilistega.

Sorry, this event is expired and no longer available.

Schedule Details

  • 20 detsember, 2020 10:30   -   18:00
Jaga | Share
Add to Calendar